Після переживання травматичних подій будь-які емоції є нормальними. Лють, гнів, ненависть, злість, роздратування і образа – всі ці почуття є проявами однієї сили різного рівня потужності
Агресивні почуття самі по собі ні хороші, ні погані. Їх поява свідчить, що людина відчуває страждання, тому тіло отримує енергію, щоб виправити ситуацію, відновити комфорт.
Назовні ця сила може проявлятися конструктивними та руйнівними способами. Наприклад, спортивні змагання або пошкодження чужого майна, погрози, обзивання, алкоголізм.
Виховання та культура вимагають від нас стримувати агресію, що призводить до відчуття втоми і «вибухів» у самий незручний момент.
Уявіть собі пароварку: якщо не зняти кришку, вона рано чи пізно злетить угору. Так само і з нашими емоціями - їх важливо розпізнавати та давати їм вихід без шкоди для себе та людей навколо.
«Гнів - це енергія. Використовуйте цю енергію для позитивних змін у своєму житті» – це відома цитата американської письменниці, поетеси та активістки Маї Анжелу (Maya Angelou), яка наголошує на перетворенні негативної енергії гніву на силу для конструктивних змін та саморозвитку, замість того, щоб придушувати її або дозволяти їй руйнувати себе. Вона вчила перетворювати лють на паливо для прогресу.
Учасники тренінгу отримали дієві поради від експертів Child Rescue, які провели інтенсивні навчальні модулі із використанням реальних кейсів, практичних вправ та групових дискусій.
Пам’ятайте, що кожен з нас має право на свої почуття і їх проявлення. Вивільнення агресії допомагає відчути полегшення та відкриває двері до зцілення і особистісного зростання.
